oferty pracy informacje dla bezrobotnych informacje dla pracodawców
   
pomniejsz powiększ
niedowidzacy
   Menu Główne
   
   Dla bezrobotnych
   Dla pracodawców
   Linki

BIP - PUP Gostynin
Centralna Baza Ofert Pracy
EFS
roEFS
EURES
kraz
rejestr instytucji szkoleniowych kwalifikacje rejestracja akademia

powrót do strony głównej drukuj

2017-11-17 13:14:56

Badanie potrzeb pracodawców dot. zapotrzebowania na środki finansowe w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na rok 2018


 

Badanie potrzeb pracodawców dot. zapotrzebowania na środki finansowe w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na rok 2018

 

Z uwagi na potrzebę oszacowania środków finansowych na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie zwraca się z prośbą do pracodawców zatrudniających, co najmniej jednego pracownika, oraz którzy mają siedzibę bądź miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terenie powiatu gostynińskiego o zgłaszanie zapotrzebowania na środki. 

Szacowanie środków na rok 2018 należy dokonywać według następujących priorytetów wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018:

Priorytety Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018 – Tabela nr 1:

1) wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych*;

2) wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy;

3) wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.  

Priorytety Rady Rynku Pracy wydatkowania środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018 – Tabela nr 2:

  1. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.

 (*) Zawody deficytowe według badania „Prognozowane zapotrzebowanie na zawody deficytowe w 2018 roku” - źródło https://barometrzawodow.pl/:

- w powiecie gostynińskim- kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, kucharze, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, pielęgniarki i położne, pracownicy ochrony fizycznej, psycholodzy i psychoterapeuci, samodzielni księgowi.

- w województwie mazowieckim betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, fryzjerzy, kucharze, mechanicy pojazdów samochodowych, murarze i tynkarze, piekarze, pielęgniarki i położne, spawacze, ślusarze.

W celu zgłoszenia do PUP w Gostyninie informacji o zapotrzebowaniu na środki finansowe w ramach KFS na rok 2018 należy wypełnić dołączoną ANKIETĘ oraz przesłać ją wypełnioną w nieprzekraczalnym terminie 24.11.2017r. na adres e-mail a.kaminska@gostynin.praca.gov.pl lub faxem pod nr (24) 269 71 79.

Załączniki

Typ Nazwa Komentarz Data Dodał
załącznik Ankieta KFS 2018.doc Ankieta 2017-11-17 10:43:28 Balcerzak Emilia

Data utworzenia: 2017-11-14 13:06:20